Home / Sport / Borsa uspješna u Laktašima i Dubrovniku

Borsa uspješna u Laktašima i Dubrovniku

Proteklog vikenda judo klub “Borsa” iz Mostara, učestvovao je na dva međunarodna judo turnira održana u Laktašima i Dubrovniku, saopćeno je iz “Borse”

Kako je saopćeno na takmičenju u Dubrovniku učestvovalo  je 250 takmičara iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore.

Na takmičenju u Dubrovniku zlatne medalje su osvojili Martino Ćorić i Ana Bošnjak,
srebrenu Ivano Marić, bronzanu medalju Aneta Kraljević i Dominik Marić, navodi se u saopćenju.

Na takmičenju u Laktašima učestvovalo je oko 750 takmičara iz Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

Kako je saopćeno na takmičenju u Laktašima zlatna medalju su osvojili Ana Ujdur, Jure Zovko i Helena Čule, srebro Marija Zelenika (srebro i u konkurenciji starijih), Ana Ujdur (konkurencija starijih), Ivan Jozeljić i Helena Čule (konkurencija starijih), a bronzanu Mario Jozeljić, Helena Čule (seniorke) i Ana Zovko.

Judo klub “Borsa” je u Laktašima osvojio pehare za najuspješniju ekipu kadeta, 3.mjesto u ekipnom poretku juniora, 5.mjesto u sveukupnom poretku, a Helena Čule proglašena je za najbolju kadetkinju turnira, navodi se u saopćenju.