Mostar obilježio Svjetski dan muzike

1 Min Read

Koncertom pod nazivom “The World's Greatest Hits” Simfonijskog orkestra Mostar u gradu na Neretvi je obilježen Svjetski dan muzike.

U velikom parku publika je uživala u jedinstvenom muzičkom događaju koji ih je na velikoj bini, uz light show i video zid, poveo na putovanje kroz ritmove, melodije i emocije svjetske muzičke scene.

Simfonijski orkestar Mostar organizirao je koncert s popularnim programom u kojem su izvođeni svjetski plesni hitovi Michaela Jacksona, ABBA-e, Davida Bowieja, grupe Queen i drugih glazbenih zvijezda, uz koje je publika plesala i pjevala.

Na koncertu je učestvovalo tridesetak muzičara iz Bosne i Hercegovine, Simfonijski orkestar Mostar s pratećim bendom, te popularni solisti regije: Antonija Batinić, Josip Drinovac, Oliver Bevanda, Nenad Tomičić i Anđela Bukovac. Sve aranžmane potpisao je maestro Damir Bunoza, koji je ujedno i dirigirao koncertom.

Inače, ideja o Svjetskom danu muzike začeta je 1976. godine u Francuskoj. Američki muzičar Joel Cohen, tada zaposlenik jedne francuske radijske stanice , predložio je cjelonoćnu muzičku proslavu prvog dana ljeta.

(Mostarski.ba)

 

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

Podijeli članak