Od danas u funkciji radar na izlazu iz tunela Ivan

1 Min Read

Na autocesti A1 od daans je u funkciji radar za kontrolu brzine na izlazu iz tunela Ivan, na dionici Tarčin – Bradina, saopćeno je iz Javnog preduzeća (JP) Autoceste FBiH.

Kako su naveli, privremeni završetak autoceste A1 i potreba za usporavanjem saobraćaja, lokacija privremenog isključenja s autoceste, jako zahtjevna krivina odmah nakon izlaza iz desne cijevi tunela Ivan te blizina privremenog naplatnog mjesta Bradina predstavljaju potencijalnu opasnost za nakupljanje vozila u samom tunelu.

Ovi faktori mogu uzrokovati, kako su naglasili, opasne incidente, zbog čega su i poduzete mjere za usporavanje saobraćaja na izlazu iz desne cijevi tunela Ivan prema naplatnom mjestu Bradina.

Sve aktivnosti u vezi s postavljanjem, puštanjem u funkciju i upravljanjem radara provodi Ministarstvo unutarnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona, u skladu sa Zakonom o osnovama sigurnosti saobraćaja na cestama u Bosni i Hercegovini, policijskim ovlaštenjima te potpisanim Memorandumom o saradnji.

Na navedenoj lokaciji brzina je ograničena na 60 kilometara na sat (km/h) te su iz AC FBiH pozvali sve vozače da poštuju postavljene saobraćajne znakove i propisana ograničenja. Istakli su da nastavljaju sarađivati s nadležnim institucijama u cilju unapređenja sigurnosti saobraćaja na autocesti u FBiH, navodi se u saopćenju.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

Podijeli članak