21-godišnji Sarajlija koji je karijeru započeo u Željezničaru, nastavlja je u Rakowu.
“Došlo je vrijeme otići iz kluba gdje sam dvije godine uživao, htio bih se zahvaliti svima u klubu, kao i navijačima jer su mi pomogli da se u Mostaru osjećam kao kod kuće”, izjavio je po odlasku iz Veleža vratar Tarik Karić koji će karijeru nastaviti u poljskom Rakowu.
“Na obostrano zadovoljstvo Tarik je napravio transfer u poljsku ekipu Rakowa koja će biti iduća destinacija ovog mladog i talentiranog golmana“, saopćio je.
Odradio je zatim angažman u austrijskom Kapfenbergu, GOŠK-u iz Gabele da bi u Mostar stigao u januaru prošle godine.
“Bio sam dio zlatne generacije koja je izborila u Europu i igrala finale Kupa BiH. Biti kapetan s 20 godina, stvarno mi je bilo veliko zadovoljstvo“, poručio je Karić koji je u dresu ‘Rođenih’ upisao 41 nastup.
Velež je prošlu sezonu okončao na četvrtom mjestu WWin lige BiH, a novu će kampanju otvoriti duelom 1. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, u kojem će 9. jula u Zenici biti domaćin moldavskom Milsamiju.
Utakmica se igra 16. jula u Orheiju.
(Mostarski.ba)

