Članice Plesnog studija Mo-Stars osvojile su pet medalja, kao i novčanu nagradu za najbolju grupu na Adriatic Dance Fest-u 2026. koje se proteklog vikenda održalo u Crnoj Gori u Baru.
Nagrade su osvojili:
Juniori 1, Show dance, koreografija “Replay” osvojili su 1. mjesto
Juniori2, formacija Show dance, koreografija “Borderland”, 2. mjesto
Odrasli, grupa, Show dance, koreografija “Zavadi pa vladaj”- 1. mjesto
Odrasli, contemporary, solo, koreografija “Fallen Angel”- 1. mjesto
Odrasli, solo, contemporary, koreografija “Đelem Đelem”- 2. mjesto.
Međunarodno plesno takmičenje Adriatic Dance Fest 2026. održalo se 20. i 21. juna 2026. godine u Sportskom centru Topolica u Baru, dok je Plesni studio Mo Stars u Crnoj Gori boravio 5 dana, kazala je za portal Mostarski.ba predsjednica i koreografkinja Nataša Jekić.
“Festival već 17-u godinu uspješno organizuje Plesni klub Habanera i Plesni savez Crne Gore, okupljajući najbolje plesne klubove i takmičare iz regiona i Evrope. Na ovogodišnjem izdanju učestvovalo je oko 1.500 takmičara, kao i njihovih trenera, članova porodica i pratilaca. Plesni klubovi iz Crne Gore, Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Sjeverne Makedonije, Rusije, Albanije, Moldavije i Ukrajine, predstavili su se u sjajnim izvedbama, te sam posebno ponosna na naše cure koje su ostvarile značajan uspjeh”, kazala je Jekić.
Pored takmičarskog karaktera, Adriatic Dance Fest promoviše sport, umjetnost, zdrav način života, međunarodnu saradnju i razvoj mladih talenata, istakla je, te dodala, da su ponosni što su na ovako važnoj manifestaciji predstavili svoj grad i državu.
“Zahvaljujem trenericama, roditeljima i Upravi Studija. Nemamo vremena za pauzu, mi već radimo pripreme za kulturnu manifestaciju “Mostarsko ljeto 2026.” na kojem će naše članice imati više nastupa”, zaključila je Jekić.
(Mostarski.ba)

