Katastrofa na Uborku

Požar na Uborku: Gori glavno skladište i objekti, svi zaposlenici evakuisani

U gašenje požara, osim vatrogasaca, uključili su se i pripadnici Oružanih snaga BiH

003
1 Min Read
Foto: Scrennshot

Na mostarskoj deponiji Uborak gori glavno skladište i objekti, a svi zaposlenici su evakuisani. Na teren je stigao i gradonačelnik Mostara Mario Kordić.

U gašenje požara, osim vatrogasaca, uključili su se i pripadnici Oružanih snaga BiH, koji pomažu u obuzdavanju vatre.

Ranije se u gašenje uključio i Air Tractor, a dim se širi prema Mostaru i jugu. Zbog požara je pogoršana i kvaliteta zraka u Mostaru.

Požar na mostarskoj deponiji izbio je u ponedjeljak ujutro. Na terenu su sve raspoložive snage.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

OZNAKE:
Podijeli članak