Najavljena nova energetska investicija

Hercegovina će dobiti još jednu hidroelektranu

2 Min Read

Ministar energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić najavio je da je u narednom periodu planirana izgradnja nove hidroelektrane „Bileća“, čime bi ovaj kraj dobio još jedan značajan energetski objekat.

Đokić je rekao da su na području opštine Bileća u posljednjih desetak godina realizovane velike investicije u energetskom sektoru, navodeći da je u više projekata uloženo oko 140 miliona KM. piše Biznisinfo.ba.

„U opštini Bileća su posljednjih desetak godina ostvarene velike i istorijske investicije u energetici“, rekao je Đokić novinarima.

Kao jedan od najznačajnijih projekata u ovom dijelu Republike Srpske izdvojio je izgradnju Hidroelektrane „Dabar“, koja se gradi na području Bileće, Nevesinja i Berkovića.

Prema njegovim riječima, projekat je ušao u posljednju godinu izgradnje, a završetak radova očekuje se naredne godine, ukoliko ne bude nepredviđenih okolnosti.

U planu i solarne elektrane
Pored hidroenergetskih projekata, Đokić je najavio i nekoliko inicijativa za izgradnju velikih solarnih elektrana na području Bileće.

Govoreći o energetskom razvoju istočne Hercegovine, ministar je istakao da i opština Gacko treba da razvija nove energetske objekte, podsjećajući da je Termoelektrana „Gacko“ u funkciji već 42 godine.

Uloženo 2,8 milijardi KM
Kako je naveo, nije odustalo ni od planova za izgradnju novog termobloka u Gacku, ali će dugoročno biti potrebno pronaći nova energetska rješenja.

Đokić je podsjetio da je u posljednjih 11 godina u energetiku Republike Srpske uloženo 2,8 milijardi KM.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

Podijeli članak