Danas poslijepodne izbio je požar na napuštenom površinskom kopu nekadašnjeg rudnika uglja u Mostaru.
Požar je prijavljen oko 17.30 sati.
Na terenu su vatrogasci sa dva vatrogasna vozila.
U Mostaru je u posljednje vrijeme izbilo velikih požara.
Nakon požara na Buni, vatrogasci danima gase požar koji izbio kod Vranjevića i proširio se prema Malom Polju i Blagaju.
Jutros je požar velikih razmjera izbio je požar na deponiji Uborak zbog čega je u Mostaru proglašeno vanredno stanje.
(Mostaraki.ba)

