Osnovna muzička škola “Rezonanca” i Muzički centar svečanim ispraćajem ovogodišnje generacije maturanata i koncertom obilježili Dan grada Konjica.
Bogatim programom održanim u kino sali Narodnog univerziteta koji je obilovao muzičkim i plesnim izvedbama učenika Osnovne muzičke škole Rezonanca i polaznika Muzičkog centra svečano je ispraćena još jedna generacija maturanata niže muzičke škole, u kojoj je na odsjecima za violinu, klavir i gitaru uspješno maturiralo 5 učenika.

Uz roditelje i brojne goste koncertu su prisustvovali u ime gradonačelnika Osmana Ćatića i Grada Konjica, predsjedavajući Gradskog vijeća Konjic Kenan Greda i Konjičanin Luka Rajić, dugogodišnji prijatelj koji pruža podršku Muzičkoj školi “Rezonanca”, koji su svečano uručili diplome maturantima i čestitali završetak muzičke škole.

“Sretni smo i ponosni što uspjesima naših mladih sugrađana, koji godinama uz redovno obrazovanje, ulažu trud i slobodno vrijeme u muzičko obrazovanje, dodjelom diploma svim učenicima, svečanim ispraćajem maturanata, te koncertom zajedno sa našim gostima, roditeljima i sugrađanima obilježavamo Dan grada Konjica, pokazujući na taj način vrijednost onog što ovaj grad ima. To su obrazovani mladi ljudi koji svojim talentima svakodnevno pomjeraju granice, donoseći nagrade i priznanja sa takmičenja. Odsjek za balet i kreativni ples je novi odsjek koji je za kratko vrijeme privukao veliki broj djece i mladih i zahvaljujći trudu i entuzijazmu profesorice Samre Mlinar Mandić već drugu godinu niže uspjehe na međunarodnim takmičenjima”, kazala je direktorica Osnovne muzičke škole Rezonanca Biljana Handžo, koja je uputila čestitku maturantima, učenicima, profesorima i roditeljima na uspješno završenoj školskoj godini, zahvaljujući se Gradu Konjicu i Luki Rajiću na dugogodišnjoj podršci.

“Nema ljepše emocije od one kada vidiš da se mladi ljudi trude i bilježe uspjehe. Bili smo uz današnje maturante i kada su tek bili na početku i danas smo uz njih kada prave jedan veliki korak u životu. Želim im mnogo uspjeha u budućnosti i poručujem da nikada ne zaborave gdje su napravili svoje prve korake u muzici i nikada ne zaborave svoj Konjic. Čestitam direktorici i profesorima što iz godine u godinu ovu lijepu priču podižu na viši nivo na ponos svih nas”, naglasio je Luka Rajić.

Maturanti su tokom svečanosti zahvalili rukovodstvu škole, profesorima i roditeljima koji su bili uz njih tokom pohađanja muzičke škole, naglašavajući da su danas kada završavaju školu bogatiji za znanje , iskustvo i uspomene koje će nositi cijelog života. Njihova zajednička poruka je “Hvala što ste vjerovali u nas”.

Muzička škola Rezonanca ovom je prilikom uručila i zahvalnice Bošnjačkoj zajednici kulture Gradskom društvu Konjic za pomoć u realizaciji aktivnosti Odsjeka za balet i prostora za rad i Milici Pranjić, majci učenica, koja je godinama velika podrška školi, djeci i profesorima, Priznanje Ponos generacije uručeno je učenici prvog razreda Odsjeka za gitaru Lemani Poturović a poseban poklon uručen je učenici Merimi Isanović, koja je završila prvi i drugi razred u muzičkoj školi u Konjicu, a školovanje nastavlja u Sarajevu.
(Mostarski.ba)

