Manifestacija „Dani sjećanja na genocid u Srebrenici“, koja se organizira povodom obilježavanja 31. godišnjice genocida, počinje danas u Tuzli i trajat će do 10. jula.
Kroz niz tribina, izložbi, promocija, radionica, projekcija filmova, predstava i vjerskih sadržaja, građanima će biti pružena prilika da odaju počast žrtvama i doprinesu očuvanju kulture sjećanja, istine i odgovornosti prema budućim generacijama.
Program će biti otvoren konferencijom za medije u Bosanskom kulturnom centru Tuzlanskog kantona, dok su među centralnim događajima mirna šetnja „8372 koraka za Srebrenicu“ i tribina „Život poslije genocida – 31 godina poslije“. Manifestacija će biti završena 10. jula kelimei-tevhidom i hatma-dovom u Čaršijskoj džamiji.
(Mostarski.ba)

