U okviru saradnje koju Grad Konjic i gradonačelnik Osman Ćatić njeguju sa rukovodstvom i studentima Univerziteta „Džemal Bijedić“ Mostar, predsjednik Nadzornog odbora Unije studenata UNMO Amir Čaušević i generalni sekretar Anes Beganović, posjetili su Konjic, gdje su se sastali sa gradonačelnikom Ćatićem.
Tokom sastanka razgovarano je o aktuelnim projektima i planovima Unije studenata Univerziteta Džemla Bijedić u narednom periodu, te podršci Grada Konjica, koji su predstavnici Unije iskloristili da gradonačelniku Ćatiću uruče priznanje „Prijatelj studenata“.

-Uvijek se rado odazovem na poziv Unije studenta Univerziteta „Džemal Bjedić“, jer sam s tim mladim ljudima u proteklom periodu proveo mnogo vremena kroz aktivnosti koje su oni provodili u cilju unaprijeđenja kvaliteta obrazovanja na Univerzitetu“ Džemal Bjedić“. Grad Konjic i ja kao gradonačelnik uvijek smo bili na raspolaganju mladim ljudima sa Univerziteta „Džemal Bjedić“ kao i drugih univerziteta. Mjere i programi koje provodimo kako ovdje na nivou grada, tako i sa Vladom Hercegovačko-neretvanskog kantona, doprinose da u zadnje vreme većina mladih ljudi upisuje smjerove na Univerzitetu „Džemal Bjedić“ u Mostaru – kazao je gradonačelnik Ćatić, poručujući da će Grad Konjic i u budućnosti biti uz sve njihove projekte i programe, koji idu ka unaprijeđenju obrazovanja u našem kantonu, a posebno na Univerzitetu „Džemal Bjedić u Mostaru“. -Grad Konjic je uvijek bio podrška studentima,a gradonačelnik nekako u našim krugovima nosi naziv prijatelja studenta i istinski vrijedno uvijek daje podršku. Zaista mi smo zahvalni na dosadašnjoj podršci, na dosadašnjem ulaganju u mlade i svim razgovorima i savjetima koje nam pruža sam gradonačelnik, koji je uvijek otvoren za mlade, a pogotovo za studente Univerzita „Džemal Bijedić u Mustaru – kazao je Amir Čaušević, predsjednik Nadzornog odbora Unije studenata UNMO, koji se zahvalio gradonačelniku na podršci i gostoprimstvu
(Mostarski.ba)

