UG “Nešto više” organizuje konferenciju “Govor mržnje u BiH”

1 Min Read

Konferencija pod nazivom ”Govor mržnje u Bosni i Hercegovini: Predstavljanje Analiza i Preporuka”, održat će se danas u 10:45 sati u Nansen dijalog centru (NDC) u Mostaru, u organizaciji Udruženja građana ”Nešto više” i uz podršku The Canada Fund for Local Initiatives (CFLI).

Cilj konferencije je skrenuti pažnju javnosti na opasnosti i posljedice koje govor mržnje nosi sa sobom, a koji je uveliko zastupljen u komentarima na društvenim mrežama i medijskim portalima u Bosni i Hercegovini.

Konferencija se organizira u okviru projekta “Jačanje mira, sigurnosti, mentalnog zdravlja i jednakosti analizom govora mržnje u medijima u Bosni i Hercegovini i smanjenje njegove pojave i posljedica kroz radionice i kampanje zagovaranja”.

Na konferenciji će biti predstavljeni i zaključci i preporuke medijskih stručnjaka za moguće načine smanjenja govora mržnje u medijskom prostoru, saopćili su organizatori.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

Podijeli članak