Categories: Sport|Published On: 16/10/2022|

Ahmedhodžić se u povratničkoj utakmici našao u incidentu koji je rezultirao isključenjem

Na susretu 15. kola Championshipa između Sheffield Uniteda i Blackpoola viđeno je šest golova (3:3), devet žutih i tri crvena kartona, a na terenu smo mogli vidjeti i bh. reprezentativca Anela Ahmedhodžića koji se vratio u tim nakon povrede.

Naš štoper je u igru ušao u 64. minuti utakmice, a deset minuta prije kraja meča kod rezultata 3:2 za goste našao se u centru pažnje zbog incidenta.

Naime, Ahmedhodžić je tokom borbe za loptu u šesnaestercu ramenom zagradio loptu od Dominica Thompsona koji je izgubio ravnotežu i završio u reklamama.

Iznervirani Englez je potom loptom koja se našla u blizini napucao Ahmedhodžića koji je odmah burno odreagovao.

Iako se Thompson nakon reakcije bh. nogometaša odmah okrenuo ne tražeći sukob, sudija Webb mu je pokazao drugi žuti karton i poslao ga u svlačionicu.Sheffield je potom krenuo na sve ili ništa s dva igrača više zbog isključenja, a do gola za jedan osvojeni bod došli su u osmoj minuti sudijske nadoknade.

Ahmedhodžićeva ekipa je na drugom mjestu na tabeli Championshipa s istim brojem bodova kao vodeći Burnley, dok je Blackpool na 19. poziciji.