Categories: Sport|Published On: 21/11/2022|

Amerikanci i Velšani odigrali prvi susret bez pobjednika na Svjetskom prvenstvu

Nogometne reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država i Velsa su remizirale rezultatom 1:1 u prvom kolu grupe B na Svjetskom prvenstvu.

Amerikanci su od prve minute uspostavili kontrolu nad utakmicom na stadionu Ahmad bin Ali u Al Rayyanu, a Vels je bio potpuno bezopasan u prvom poluvremenu.

U desetoj minuti Vels je imao dosta sreće. Najprije je Rodon zamalo postigao autogol, a u nastavku akcije Sargent je šutirao glavom pored gola.

Reprezentacija SAD-a je dominaciju krunisala golom u 36. minuti kada je nakon fenomenalne akcije Pulisic uposlio Weaha koji je rutinski matirao golmana Velsa za 1:0.

Velšani su u drugom poluvremenu pokušavali stići do izjednačenja, prvenstveno šaljući centaršuteve na robusnog rezervistu Moorea, no svi ti pokušaji su bili uzaludni, a do gola vrijednog boda su stigli u finišu susreta kada je dosuđen penal za Vels koji je u pogodak pretvorio Bale za prvi remi na Mundijalu u Kataru.

Ranije danas u grupi B Engleska je savladala Iran rezultatom 6:2. Amerikanci naredni meč igraju 25. novembra protiv Engleske u 20 sati, a Velšani istog dana u 11 sati igraju susret protiv Irana.