Sinoć je u prepunoj sali Narodnog pozorišta Mostar održan bajramski koncert pod nazivom „Nek se pjeva Bajram je“, u organizaciji Ansambla Ornament.
Publika je imala priliku uživati u izvedbama najljepših ilahija i kasida posvećenih Hadžijskom bajramu, ispunjenih emocijom, duhovnošću i tradicionalnim vrijednostima.
U programu su učestvovali Ansambl Ornament, Hor BZK Preporod Gornji Vakuf, te interpretator duhovne muzike Adnan Pajević.
Organizatori nisu krili zadovoljstvo velikim odzivom publike, kao ni reakcijama prisutnih koji su tokom cijelog koncerta s posebnom pažnjom i emocijom pratili izvedbe učesnika.
Iz Ansambla Ornament poručili su kako je cilj ovog koncerta njegovanje tradicije, duhovne muzike i zajedništva, te najavili da će koncert „Nek se pjeva Bajram je“ prerasti u tradicionalnu manifestaciju koja će okupljati izvođače iz cijele Bosne i Hercegovine.
Večer ispunjena pjesmom, emocijom i bajramskom atmosferom još jednom je pokazala koliko publika cijeni i podržava ovakve kulturno-duhovne sadržaje.
(Mostarski.ba)

