Soccer Football - Euro 2024 Qualifier - Group F - Belgium v Azerbaijan - King Baudouin Stadium, Brussels, Belgium - November 19, 2023 Belgium's Romelu Lukaku celebrates scoring their second goal REUTERS/Johanna Geron

Categories: Sport|Published On: 19/11/2023|

Belgija i Švedska završile kvalifikacije pobjedama

Večeras su odigrane posljednje kvalifikacione utakmice 10. kola u grupi F.

Grupa u kojoj je već sve odavno poznato privela je večeras svoje posljednje utakmice ovih kvalifikacija kraju. Belgija je na domaćem terenu razbila Azerbejdžan rezultatom 5:0.

Poveli su domaći u 17. minuti, Romelu Lukaku je savršeno glavom naciljao uz lijevu stativu i svladao golmana.Ostao je sam nakon centaršuta i samo se naklonio da zabije gol – 1:0. Muke gostiju počinju u 24. minuti, Eddy Israfilov je startao na protivnika i Gergo Bogar mu je dao drugi žuti karton.

Belgija do drugog pogotka stiže u 28. minuti, Timothy Castagne je poslao loptu koju je prihvatio Romelu Lukaku unutar šestnaesterca i brzo ju poslao u donji lijev ugao – 2:0. Pola sata je trebalo Romelu Lukaku da upiše svoj hat-trick na večerašnjem susretu i poveća rezultat na 3:0. Skočio je visoko kako bi ispratio dobar centaršut koji je uputio Wout Faes i poslao loptu glavom u donji lijevi ugao, Shahrudin Mahammadaliyev je bio bespomoćan.

Potom Azera nastavio se u 37. minuti, Orel Mangala je odigrao dodavanje koje je pokupio Romelu Lukaku i unutar šestnaesterca opucao loptu, koja odlazi u donji desni ugao – 4:0. Do petog pogotka čekala se 90. minuta, Jeremy Doku je poslao loptu u šesnaesterac, a do nje je prije defanzivca stigao Leandro Trossard i zabio u lijevu stranu gola za 5:0.

Šveđani savladali Estoniju
Švedska je pobjedom protiv Estonije privela ove katastrofalne kvalifikacije kraju. Slavili su Švedi rezultatom _. Domaće je u vodstvo doveo Viktor Claesson u 22. minuti, kada je zabio glavom iz teške pozicije. Skočio je visoko i pucao snažno u donji lijevi ugao – 1:0.