Categories: Sport|Published On: 28/2/2024|

Borac i Sarajevo remizirali u jako tvrdoj utakmici Kupa BiH

Borac i Sarajevo odmjerili su danas snage u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH, a meč u Banjaluci okončan je rezultatom 0:0.

Bez dileme je duel Borca i Sarajeva najjači u ovoj rundi takmičenja u Kupu BiH s obzirom na ambicije i poziciju dva tima u domaćem prvenstvu uoči drugog dijela prvenstva, no nisu u ovaj meč Borac i Sarajevo ušli u identičnom raspoloženju. Borac je osvojio četiri boda u prva dva proljetna kola, dok je Sarajevo doživjelo dva poraza i bilo je pod mnogo većim pritiskom u večerašnjem duelu.

Bordo tim je tražio pozitivan rezultat u duelu sa Borcem koji bi podigao raspoloženje i pred nastavak takmičenja u Premijer ligi BiH, s obzirom na to da Bordo tim gostuje na Grbavici protiv gradskog rivala Željezničara u narednom kolu.

Već u prvih pet minuta, oba tima su imala po jednu šansu. Anđušić je nakon solidne akcije šutirao pored gola Borca, dok je s druge strane Makarićev udarac odbranio Iliev. Potom se igra malo umirila, ali bila je evidentna namjera oba tima da postignu gol. Borac je u takvoj igri uspio da se nametne i osvoji posjed lopte, ali je Sarajevo imalo bolje šanse. U 22. minuti, Grahovac je oteo loptu Matanoviću, ali njegov udarac uspješno je zaustavio Iliev.

Tri minute kasnije, Penaranda vrhunskom dubinskom loptom pronalazi Renana, ali udarac brazilskog napadača, koji je majstorski pobjegao odbrani Borca, odlazi pored gola. Samo dvije minute kasnije, Julardžija sjajno iznosi loptu i potom odličnim dodavanjem na desnoj strani pronalazi Kyeremeha, čiji udarac golman Borca Milošević skreće na prečku, te tako propada najbolja šansa za Bordo tim u prvom dijelu susreta.

Gosti su u nastavku susreta tražili penal, nakon što je lopta u ruku pogodila Jurilja u kaznenom prostoru Borca nakon pokušaja Renana, ali je Peljto pokazao da se igra nastavi. Potom su i domaći tražili penal nakon što je lopta pogodila Julardžiju, ali se Peljto nije oglasio. Do kraja prvog dijela nije bilo ozbiljnijih šansi, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Očekivalo se da drugo poluvrijeme bude makar nalik na prvo, ali nije se dešavalo gotovo ništa zanimljivo u prvih petnaestak minuta drugog dijela, u kojima je Borac uglavnom imao loptu u svom posjedu, a Sarajevo je disciplinovano stajalo iza lopte. Tek je u 60. minuti rezervista David Vuković pobjegao po lijevoj strani i šutirao, ali je Iliev odbranio njegov pokušaj.

S druge strane, Hasić koji je ušao sa klupe uputio je prvi udarac ka golu Borca, ali nije bilo problema za Miloševića. Kako se meč bližio kraju tako su i tenzije rasle, a u 79. minuti je došlo do istinskog sukoba igrača koji je umalo prerastao u tuču. Peljto je podijelio šest žutih kartona, po tri sa obje strane, a završnica meča bila je obostrano nervozna.

U 89. minuti, rezervista Stojan Vranješ imao je šansu za Borac, ali je njegov udarac glavom bio neprecizan. Do kraja meča, imao je Vranješ još jednu šansu, ali je Iliev zaustavio njegov pokušaj iz voleja. Vidjeli smo do kraja još jednu gužvu pred golom Sarajeva, ali promjene rezultata nije bilo, pa će se u drugoj utakmici odlučivati o plasmanu među četiri najbolje ekipe u Kupu BiH.

Revanš susret igra se za dvije sedmice na Koševu.