sjajni rezultati u tuzli

Brojne medalje i sjajni rezultati mladih mostarskih atletičara

1 Min Read

Članovi Atletskog kluba Mostar nastavili su niz odličnih nastupa i sjajnih rezultata nastupom na atletskom mitingu održanom u Tuzli, gdje je klub predstavljalo 25 atletičara u različitim disciplinama i kategorijama.

Mladi atletičari još jednom su pokazali veliki sportski duh, volju i zajedništvo, ostvarivši niz ličnih rekorda i osvojivši veliki broj medalja.

Najuspješniji među osvajačima zlatnih medalja bili su Edin Salčin, Ashar Herić i Davud Šabanović sa po dvije zlatne medalje, dok su se na pobjednička postolja popeli i Lejla Rahimić, Helena Blažević, Sanida Špago, Lamija Prguda, Džana Lapo, Afan Koso i Džejla Sabljić.

Srebrene medalje osvojili su Arman Konjić, Clara Magdalena Pirlein, Nejla Čolakhodžić, Aria Ćorić, Helena Blažević, Azra Kajan, Loren Makrin, Sara Šapuh, Iris Karakaš, Nudžejma Vila, Sebhihana Bahtiri, Petra Šaravanja i Dajra Didik.

Do bronzanih medalja stigli su Amar Tikveša, Lejla Rahimić, Arman Konjić i Clara Magdalena Pirlein.

Iz kluba ističu kako su posebno ponosni na zajedništvo, podršku među takmičarima i kontinuirani napredak mladih atletičara, koji iz nastupa u nastup potvrđuju kvalitetan rad i veliki potencijal.

Rezultati sa mitinga još jednom su pokazali da “Plavi” s pravom nastavljaju niz uspješnih nastupa i odličnih rezultata.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

Podijeli članak