Categories: Aktuelno u Mostaru, Mostar, Sport|Published On: 10/10/2022|

Deset medalja za Školu atletike Mostar

Škola atletike Mostar osvojila je deset medalja na Otvorenom prvenstvu Dubrovnika.

Na takmičenju je učestvovalo 18 klubova iz Hrvatske, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Adin Kasumačić je osvojio dva zlata i to na 60m i 100m.

Zlatni je bio i Vasilije Kovač u disciplini 600m, a prvo mjesto Škola atletike je osvojila i u kategoriji štafeta (4x60m) u sastavu: Emin Lizde, Afan Koso, Adin Kasumačić i Loren Markin.

U svojim disciplinama u Dubrovniku su srebrene medalje osvojili Emina Đulić, Vasilije Kovač i Loren Markin.

Emin Lizde osvojio je i dvije bronze u kategoriji skok u dalj i 60m.

Loren Markin osim zlata u štafeti i srebra u skoku u dalj, osvojio je i bronzu na 100m.

“Čestitamo svim našim članovima, roditeljima koji su u revijalnim utrkama podržali manifestaciju. Energija i zajedništvo ove djece nikad ne izostaje”, poručili su iz Škole atletike Mostar.