Da prave veze i prijateljstva ne blijede ni nakon pola vijeka ,pokazali su maturanti Ekonomske škole „29.novembar“ Mostar,koji su sinoć svečano proslavili zlatni jubilej – nevjerovatnih 50 godina od završetka srednje škole u dvorani „Queen“ u hotelu „Mepas“
Na ovoj izuzetnoj večeri uz pjesmu i ples, ispunjenu emocijama,sjećanjima i smijehom,okupilo se čak 96 bivših učenika od kojih su mnogi stigli iz različitih krajeva svijeta kako bi ponovo sjeli zajedno i oživjeli uspomene na školske dane. Posebnu čast i radost učinili su i nekadašnji profesori koji su se pridružili svojim učenicima koje su prije 50 godina ispratili u svijet odraslih.
“Ponosni smo i sretni što smo dočekali 50.godišnjicu mature i okupili se u ovolikom broju,jer proslava pedesete godišnjice mature nije samo povratak u prošlost, već i slavljenje sadašnjosti i pogled u budućnost s nadom u nova okupljanja, nove priče i nove uspomene koje će obogatiti naše živote.”, ističu organizatori.
(Mostarski.ba)

