Categories: Sport|Published On: 22/4/2024|

Interova “najslađa” šampionska pobjeda

Fudbaleri Intera su pet kola prije kraja Serije A osvojili naslov prvaka Italije i to su uradili na najslađi mogući način za njihove navijače.

Inter je tri godine čekao na titulu nakon 2021. godine. Prethodne dvije su osvajali Milan i Napoli.

U 33. kolu večeras su u Derbyu della Madonnina savladali gradskog rivala Milan sa 2:1.

Rossoneri su bili i prvi pratioci Inetra na tabeli, a nakon večerašnje utakmice sve je i matematički poznato.

Inter sada ima 86 bodova, 17 više od Milana, pet kola prije kraja i nema više dilema oko naslova prvaka.

U večerašnjoj utakmici krenulo je odlično po Inter, već u 18. minuti Acerbi je na dodavanje Pavarda pogodio za 1:0.

U tom trenutku se nije činilo da će to biti jedini gol u prvom poluvremenu, bilo je još prilika, ali na odmor se otišli rezultatom 1:0 za Inter.

Kako je počelo prvo, tako počinje i drugo poluvrijeme za Nerazzure.

Fudbaleri Intera kao da su htjeli da svoje navijače učine što manje nervoznim i nestrpljivim večeras i u 49. minuti Thuram pogađa za 2:0.

Nakon drugog gola Intera ritam igre je opao, ali Milan u finišu unosi dramu u utakmicu. Tomori je golom u 80. minuti smanjio na 2:1, međutim to je bio i konačan rezultat utakmice koju su oba tima završila sa igračima jer su u četvrtoj minuti sudijske nadoknade vremena crvene kartone dobili Hernandez kod Milana i Dumfries kod Intera, a u sedmoj minuto nadoknade kod Milana je pocrvenio i Calabria.

Da večerašnji trijumf dobije još na slasti za navijače Intera pobrinula se i ukupna trofejna statistika Serije A.

Inter je večeras ovjerio 20. naslov prvaka Italije, što znači da je gradskom rivalu Milanu pobjegao i odvojio se na drugom mjestu vječne liste.