“World's Greatest Hits"

Mostarska simfonija u utorak svira najveće svjetske hitove

Datum i vrijeme 23.06.2026. 21:00h
Lokacija Mostar
001
3 Min Read

Povodom Svjetskog dana muzike, Simfonijski orkestar Mostar u utorak 23. juna, održat će u Velikom parku tradicionalni besplatni koncert “World's Greatest Hits“.

Koncert se organizira povodom Svjetskog dana muzike, međunarodne manifestacije koja se svake godine 21. juna obilježava koncertima i muzičkim događanjima širom svijeta, s ciljem promicanja muzičke umjetnosti i njezine uloge u povezivanju ljudi različitih generacija i kultura.

Dvosatni muzički program bit će održan na otvorenom s početkom u 21 čas, pri čemu posjetitelje očekuje večer ispunjena izvedbama najpoznatijih svjetskih hitova u simfonijskim aranžmanima i repertoarom koji spaja snagu orkestralnog zvuka s bezvremenskim melodijama različitih muzičkih razdoblja i žanrova.

Direktor Simfonijskog orkestra Mostar i dirigent Damir Bunoza istakao je kako je riječ o tehničkim i organizacijskim iznimno zahtjevnom i skupom projektu na kojem se radilo nekoliko mjeseci, a koji je zamišljen kao dar gradu Mostaru i cijeloj Hercegovini.

“Imat ćemo preko 30 ljudi na velikoj bini, veliki razglas, light show, video zid, znači jedna velika organizacija koja se pripremala par mjeseci. Bit će to spektakularan koncert” izjavio je Bunoza na konferenciji za novinare.

Dodao je da je većina aranžmana premijerno pripremljena te da će se na repertoaru naći hitovi Queena, Stinga, Michaela Jacksona, Jamesa Browna, AC/DC-a.

“Bit će to koncert brzog tempa, živahan, bez ijedne balade. Ovaj koncert uvijek zamišljam kao onaj njujorški u parku. Pozivam sve da dođu u Veliki park, da pjevaju i plešu uz svima nam poznate hitove ” poručio je.

Bunoza je naglasio raznolikost solista koji će nastupati, od Antonije Batinić, Olivera Bevande, preko Anđele Bukovac do Marija Zovke, a posebno je istakao talentiranost Nenada Tomičića koji će, kako je rekao, pjevati od falsetta pri izvedbi “Stayin’ Alive”, do pjesme AC/DC-a „Thunderstruck“.

Istakao je i ulogu koji će imati prateći vokali koje je posložila Monika Josipović, ali i prateći band u sastavu: Dragan Raspuć na bubnjevima, Marko Jakovljević na bas gitari, Josip Vukoja na gitari, Ivan Zovko na klavijaturi i Damir Škutor na drugoj gitari.

Solist Oliver Bevanda naglasio je da je sa Simfonijskim orkestrom uvijek zadovoljstvo provoditi ljetne noći, pogotovo na otvorenom, u parku.

“Mostarski Veliki park donosi puno više toga više u odnosu na zatvorene prostore, primjerice Kosaču koju smo dosta puta napunili kada su simfonijski koncerti u pitanju. Ja sam ovoga puta, kao i par puta do sada, zadužen prenijeti ono najbolje što se tiče Freddyja Mercuryja” izjavio je Bevanda.

Nenad Tomičić dodao je da mu je ovo općenito najdraži koncert sa simfonijom.

“Okušat ću se u više stilova, od Lynyrd Skynyrda, preko Bee Geesa do AC/DC-a i Jamesa Browna. Bit će vrlo zanimljivo, očekujem zaista dobar koncert s nekih 20-ak pjesama” kazao je.

Koncert su podržali Grad Mostar, Vlada Hercegovačko-neretvanskog kantona, Federalno ministarstvo kulture i sporta te Ministarstvo civilnih poslova BiH.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

Podijeli članak