Categories: Sport|Published On: 19/2/2023|

Nestvarna partija Realovog čuda, uništio je Barcelonu s 56 poena i 33 skoka

Real Madrid sprema novo košarkaško čudo ako je suditi po današnjoj partiji za pamćenje Mahamadoa Landourea (13) koji je dominirao protiv Barcelone u finalu Kupa kralja za igrače uzrasta do 14 godina.

Naime, talentovani centar visok 211 centimetara je pred 8.600 gledatelja u finalu demolirao ljutog rivala s 56 poena, 33 skoka, pet blokada i ukupnim indeksom korisnosti od čak 82.

Za dva poena je pogodio 21 od 29 pokušaja, a zakucao je devet puta u utakmici u kojoj je Real pobijedio rezultatom 84:74.

Landoure se na kraju očekivano okitio i titulom MVP igrača turnira, istom onom koju su nekada osvajala zvučna imena poput Slovenca Luke Dončića.

U utakmicu je odlično krenuo te je postigao 11 od prvih 13 poena Reala igrajući sam protiv svih, dok je za poluvrijeme upisao 24 poena i 15 skokova.

Potom se još više razgoropadio u drugom poluvremenu, a utakmicu je riješio na minut i po prije kraja kada je zakucao za 81:68.

Real je zabilježio komotnu pobjedu za devetu titulu u posljednjih 10 godina, dok je Landoure od danas ime koje upalilo brojne alarme u svjetskoj košarci.