Policija tukla građane u Novom Sadu, korištene šok-bombe

1 Min Read

Srbijanska policija upotrijebila je šok-bombe i pendreke kako bi rastjerala okupljene građane u Novom Sadu, nakon što su se poslije komemoracije na Željezničkoj stanici, uputili prema kampusu.

Nakon odavanja počasti, veliki broj građana odazvao se pozivu studenata da krenu prema kampusu s namjerom da “čuvaju fakultet”.

Kod Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja građane je zaustavio policijski kordon, kojem su okupljeni zviždali i dobacivali, bez fizičkih incidenata. Međutim, ubrzo je iz sporedne ulice stigla žandarmerija, koja je upotrijebila šok-bombe, a potom potrčala za građanima, pokušavajući ih potisnuti i udarati.

Okupljeni su se razbježali prema kampusu, gdje je stigao veći broj pripadnika policije i žandarmerije. Dio njih ušao je i u prostor Filozofskog fakulteta, gdje već sedmicu dana dežuraju policajci na poziv dekana Milivoja Alanovića.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

OZNAKE:
Podijeli članak