Categories: Sport|Published On: 20/11/2022|

Poraz hrabrih ‘Lokosica’ u Mostaru: Prvi dio sezone skoro perfektan

Večeras je, u punoj dvorani, odigrana derbi utakmica, 7. kola Prve rukometne lige FBiH, između Lokomotive i Krajine iz Cazina. Obje ekipe su u susret ušle sa maksimalnim brojem pobjeda, a na kraju su slavile gošće rezultatom 47:38.

Lokosice su tokom čitavog susreta bile u rezultatskom egalu. Sjajno su započele prvo poluvrijeme i imale su priliku završiti prvi dio sa minimalnom prednošću, ali zbog jedne nesmotrene situacije i gola Krajine u zadnjim sekundama na pauzu odlaze rezultatom 21:21. U drugom poluvremenu Krajina ubacuje u brzinu više, a veću prednost pravi tek u zadnjih 5 minuta. Lokomotiva večeras nije imala način da zaustavi najbolje igračice Krajine, Adelisu Dautović (16 golova) i Azru Topčić (11 golova).

Kod mostarske ekipe najefikasnija je bila Emina Hadžović sa 13 pogodaka.

Lokosice su polusezonu okončale na drugom mjestu sa 6 pobjeda i večerašnjim porazom. Mlada i borbena ekipa, sa novim trenerom, Edinom Hadžiabdićem, svakako da ima još mnogo pokazati u drugom dijelu sezone koji počinje na proljeće. Derbi utakmica, kao večerašnja, svakako može pomoći mladoj ekipi da stekne potrebno iskustvo i da jednom dočekamo gledati mečeve Lokosica u Premijer ligi.

LOKOMOTIVA: Lamija Ćatić 4, Ilajda Šuta 4, Hannan Šehić 6, Emina Hadžović 13, Džejla Mešić 4, Emma Šapuh, Šejla Selimić, Milada Trbonja 6, Adna Gvozden 1, Elna Ahmetović, Asija Koso, Nadija Kurtović, Nudžejma Alić, Iris Bećević, Belma Baralija, Asija Obradović

Trener: Edin Hadžiabdić.