Požar koji je u ponedjeljak buknuo u Crnoj Gori prešao je na hrvatsku stranu granice na brdu Bjelotina, a na požarište su upućena i dva kanadera, izjavio je u utorak Hini kantonalni vatrogasni zapovjednik Stjepan Simović.
Simović je istaknuo da je riječ o nepristupačnom terenu koji je zarastao šumom.
“S obzirom na to da nema vjetra, kanaderi bi trebali malo ‘smekšati’ požar, ali trebat će ga i pregaziti. Od jutros probijamo neke puteve kako bismo izašli do vrha. Ako ga mi ugasimo, a ne ugasi se u Crnoj Gori, ostaje mogućnost da nam opet prebaci na neko drugo mjesto” rekao je Simović.
Dodao je da je požar buknuo i u Župi dubrovačkoj u ponedjeljak navečer, ali je ugašen brzom intervencijom 50 vatrogasaca.
“Bila je to izvanredna intervencija na jako grubom terenu. Okružili smo ga crijevima i ostavili smo jednu ekipu na dežurstvu. Nadam se da ćemo večeras politi još jednom i povući se” objasnio je Simović.
(Mostarski.ba)

