Na mostarskoj deponiji Uborak gori glavno skladište i objekti, a svi zaposlenici su evakuisani. Na teren je stigao i gradonačelnik Mostara Mario Kordić.
U gašenje požara, osim vatrogasaca, uključili su se i pripadnici Oružanih snaga BiH, koji pomažu u obuzdavanju vatre.
Ranije se u gašenje uključio i Air Tractor, a dim se širi prema Mostaru i jugu. Zbog požara je pogoršana i kvaliteta zraka u Mostaru.
Požar na mostarskoj deponiji izbio je u ponedjeljak ujutro. Na terenu su sve raspoložive snage.
(Mostarski.ba)

