Rusija odbacila mogućnost novih nuklearnih pregovora sa SAD-om

1 Min Read

Rusija je odbacila mogućnost nuklearnih pregovora sa Sjedinjenim Državama navodeći kao razlog stajalište Washingtona o širenju NATO-a, izjavila je u srijedu glasnogovornica ruskog ministarstva vanjskih poslova Marija Zaharova.

– Ne vidimo smisla u dijalogu s Washingtonom bez poštivanja temeljnih interesa Rusije. Prije svega, to je problem širenja NATO-a na postsovjetski prostor, što predstavlja prijetnju zajedničkoj sigurnosti – kazala je Zaharova.

U utorak je glasnogovornik Kremlja Dmitrij Peskov izjavio da Rusija neće razgovarati o potpisivanju novog ugovora sa Sjedinjenim Državama koji bi zamijenio sporazum kojim se ograničava strateško nuklearno oružje svake strane, i koji istječe 2026. dok ga treba proširiti kako bi obuhvatio druge države.

(FENA) 

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

Podijeli članak