Štab CZ Grada Mostara donio odluku: Danas počinje zasipanje deponije Uborak

003
1 Min Read
Foto: Mostarski.ba

Jutros je zasjedao i Štab Civilne zaštite Grada Mostara .

U fokusu je bilo rješavanje dva problema: ugasiti požar na deponiji do kraja, te iznaći način i lokaciju odvoza miješanog otpada

Prema riječima gradonačelnika Mostara, u razgovoru sa profesionalcima konstatovano je da je jedino rješenje da se krene u zasipanje deponijskih polja.

“Odlukom Štaba angažovana je firma koja će već danas započeti zasipanje tog lokaliteta sa čim će se krenuti već danas, kako bismo što prije ugasili požar i riješili se neugodnih mirisa i štetnih čestica u zraku.Odredili smo da se na lokalitetu Vrapčića iz vozila koji na terenu prikupljaju otpad vrši pretovar u adekvatna vozila koja će ići na druge lokacije, odnosno sanitarne deponije”, rekao je Kordić.

Donesena je i odluka da se angažuje firma koja će kontinuirano vršiti monitoring zraka, posebno u sjevernom dijelu koje je najviše ugroženo.

“O kvaliteti zraka ćemo građane obavještavati na satnoj bazi, kako bi se mogli adekvatno ponašati”, rekao je gradonačelnik Mostara.

Dodao je kako je kontaktiran i Federalni Zavod za javno zdravstvo, koji bi trebao izdati adekvatna uputstva građanima.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

Podijeli članak