Proglašeno vanredno stanje

Šuta: Sada moramo djelovati

2 Min Read

Štabovi Civilne zaštite (CZ) Hercegovačko – neretvanskog kantona (HNK) i Grada Mostara su održali zajedničku sjednicu povodom požara na deponiji Uborak.

Komandant Štaba CZ HNK-a Adil Šuta je istakao kako će se posljedice ove katastrofe tek moći sagledati nakon službenog izvještaja.

“Stavili smo sve svoje snage na raspolaganje i pozvali pomoć iz drugih gradova i općina. Tu smo i dalje da radimo sve što je potrebno”, rekao je Šuta te dodao kako će Vlada HNK u što kraćem roku uplatiti pomoć prema Gradu Mostaru kako bi zajednički prebrodili ovu tešku situaciju za Grad Mostar, regiju i kanton.

“Od svih nas očekuje se odgovornost da efikasno djelujemo i donosimo odluke koje će biti u korist smirivanja ove situacije i njenog rješavanja” zaključio je Šuta te dodao kako nema dogovora o odvoženju otpada u druge općine.

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić je potvrdio kako je u Mostaru proglašeno vanredno stanje!

“Proglasili smo vanredno stanje u Gradu Mostaru što će nam omogućiti brzo i operativno djelovanje kako bi nekako sanirali posljedice. Hitne službe Grada Mostara odmah su po saznanju o požaru izašle na teren. Požar je lokaliziran u krugu deponije” rekao je Kordić.

Jutros je na mostarskoj deponiji izbio požar a u gašenje su se, uz vatrogasce, uključile i Oružane snage (OS) BiH te air-tractori.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

OZNAKE:
Podijeli članak