Categories: Sport, Uncategorized|Published On: 28/1/2024|

Trener Veleža nakon današnjeg poraza: Umor je učinio svoje

Fudbaleri Veleža poraženi su od armenskog Alashkerta rezultatom 1:2 u prijateljskoj utakmici u Antaliji.

Velež je poveo u 35. minuti. Strijelac za vodstvo mostarske ekipe bio je Denis Zvonić, i to iz jedanaesterca.
Alashkert je izjednačio u 54. minuti. Sodiq Fatai je snažno šutirao sa distance i postigao lijep gol za 1:1.

Armenci su došli do potpunog preokreta u 71. minuti. Rođeni su izgubili loptu na svojoj polovini terena, Jonel Desire je ušao u izglednu šansu, iskoristio je i postigao gol za 2:1.

Rođeni su utakmicu počeli u sastavu: Hadžikić, Šturm, Bruno, Zvonić, Oreš, Pršeš, Čaić, Mlinarić, Halilović Emir, Peco, Džafić.
Klafurić je priliku dao i drugim igračima, pa su u različitim intervalima na teren ušli Kuko, Jogunović, Mahmić, Domić, Dino Halilović, Šikalo, Puce, Lohan, Vehabović, Suljić, Guliashvili i Nanić.

Klafurićeve izabranike za šest dana očekuje posljednji pripremni susret, i to protiv ukrajinskog velikana Shakhtara iz Donetska.

Trener Dean Klafurić i nakon poraza od Alashkerta nije nezadovoljan izdanjem naših igrača. Najteža sedmica priprema je zaključena utakmicom u kojoj je prvo poluvrijeme bilo dosta bolje od drugog. Gol smo postigli iz penala nakon lijepe akcije, a primili ih nakon grešaka uslijed pada koncentracije izazvanog umorom, smatra Klafurić. Šta je još izjavio poslušajte u priloženom videu.