Categories: Aktuelno u Mostaru, Mostar, Sport|Published On: 28/8/2021|

Velež savladao Leotar i probio se na peto mjesto na tabeli

Fudbaleri Veleža pobijedili su na stadionu Rođeni u okviru 7. kola m:tel Premijer lige BiH ekipu Leotara rezultatom 2:1 te su tako potvrdili da je rezultatska kriza iza njih nakon drugog uzastopnog trijumfa.

Nakon početnog blagog pritiska, Velež je došao u vodstvo u 19. minuti utakmice. Vehabović je iskoritio probleme u odbrani Leotara i uposlio Radovca koji rutinski pogađa mrežu Leotara za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije Velež je udvostručio prednost. Ovaj put je strijelac bio Ovčina nakon asistencije Salčina.

Do kraja prvog poluvremena Mogao je Velež i do još jednog gola, ali se ispriječila prečka, dok je Ristić imao najbolju priliku za goste.

U osmoj minuti drugog poluvremena Leotar se vraća u igru. Zec se najbolje snašao u gužvi i matirao Bogdanovića za 2:1.

Iako se očekivalo da će Leotar krenuti u žestoke napada kako bi došli barem do boda, to se nije desilo te je znatno kvalitetniji Velež ipak mirno priveo utakmicu kraju za novu pobjedu.

Velež se probio na peto mjesto na tabeli Premijer lige BiH, dok je Leotar ostao na devetoj poziciji.

Rođeni nakon reprezentativne pauze dočekuje Sarajevo, dok će Leotar ugostiti Zrinjski.