Categories: Mostar, Sport|Published On: 23/10/2022|

Velika pobjeda Lokomotive: Mostarkama derbi kola u neizvjesnoj završnici

Danas je odigran derbi susret 3. kola Rukometne lige Federacije za žene između Lokomotive i ŽRK Goražde. Lokosice su na kraju slavile veliku pobjedu rezultatom 26:25.

Domaća ekipa je bolje ušla u današnji duel i na poluvrijeme otišla rezultatom 16:12. U nastavku utakmice osjetio se umor domaćih igračica što su iskoristile gošće, te dovele utakmicu u neizvjesnu završnicu. Na 30 sekundi prije kraja, pri rezultatu 26:25 za Lokosice, Goražde je imalo napad za remi. Jedna nesmotrena reakcija igračice domaće ekipe je omogućila gošćama da trče kontru i izjednače rezultat, ali golmanica Lokomotive, Šejla Selimić, sjajnom odbranom donosi domaćem timu 3. pobjedu u 3 kola.

Ilajda Šuta sa 9 golova i još jednom sjajnom partijom vodila je Lokosice do pobjede. Emina Hadžović je postigla 6 golova dok su Lamija Ćatić i Džejla Mešić dodale po 4. Odličnu utakmicu je odigrala golmanica Šejla Selimić koja je svojim odbranama u ključnim dijelovima utakmice potvrdila sjajnu formu u novoj sezoni. Kod gostiju se istakla Amina Oputar sa 8 golova.

Vrijedi istaći i veliki broj navijača koji su bili podrška tokom cijelog susreta domaćoj ekipi.

LOKOMOTIVA: Lamija Ćatić 4, Ilajda Šuta 9, Hannan Šehić 1, Emina Hadžović 6, Džejla Mešić 4, Emma Šapuh, Šejla Selimić, Milada Trbonja 2, Adna Gvozden, Asija Koso, Irma Imamović,  Azra Maksumić, Nudžejma Alić, Belma Baralija, Alisa Kajan.
TRENER: Edin Hadžiabdić.