Categories: Aktuelno u Mostaru, Sport|Published On: 13/4/2024|

Zrinjskom mostarski derbi, Velež napustila sreća kada je najviše trebala

Zrinjski je u 26. kolu Wwin lige dočekao gradskog rivala Velež i na kraju je slavio pobjedu rezultatom 1:0.

Seriju pobjeda Zrinjski je nastavio u velikom derbiju protiv Veleža. Slavili su s minimalnih 1:0, ali Rođeni su se poprilično ispromašivali i sigurno da nakon svega viđenog ne mogu biti zadovoljni rezultatom.

Otvaranje susreta pripada Zrinjskom. Domaći su pritisli rivala odmah na startu, a već u drugoj minuti stvaraju veliku šansu, no udarac Bilbije je u posljednji čas izblokiran.

Bolja igra Zrinjskog urodila je plodom u devetoj minuti. Ćuže pogađa mrežu Veleža na asistenciju Šunjića za prednost od 1:0.

Imao je Velež pokušaj preko Haskića u 12. minuti. Njegov udarac glavom odlazi pored gola, ali na terenu je Zrinjski bio poprilično nadmoćan.

Ramić i Malekinušić su potom šutirali s distance, nije se mijenjao rezultat, da bi se Rođeni malo probudili u finišu prvog dijela kada su stvorili i najbolju šansu na utakmici.

Fenomenalni Guliashvili sjajno izvodi slobodan udarac, Marić je već bio savladan, no udarac napadača Rođenih završava na stativi i propala je odlična šansa za izjednačenje. Na odmor se odlazi vodstvom Zrinjskog od 1:0.

Drugo poluvrijeme šansom otvara Malekinušić. Iz dobre pozicije šutira neprecizno. Potom Hrkač skida udarac Kiša s gol-linije.

Velež u 51. minuti trese mrežu Zrinjskog. Sudija Ibrišimbegović pokazuje nedozvoljenu poziciju Čaića i ovo je bila veoma sumnjiva odluka.

Rođeni su u 64. minuti tražili penal. Šunjić i Vehabović su bili u duelu u kaznenom prostoru, Peljto je pokazao da se igra nastavi, a zatim i kartone Suljiću i Vehaboviću zbog prigovora.

Nastavljena je potom ofanziva Veleža. Veliku šansu propuštaju u 69. minuti kada nakon šuta Halilovića stativa spašava Zrinjski.

Minut nakon toga dvije velike šanse za Zrinjski. Hadžikić skida zicer Malekinušiću, a potom i Kišu i ostavlja Velež u igri.

Međutim, naredne minute ne donose previše uzbuđenja na terenu. Velež je imao posjed lopte, pokušavao je nešto napraviti, no nije bilo rješenja u fazi napada.

U 90. minuti domaći imaju veliku šansu. Tičinović izlazi sam pred Hadžikića, spetljao se u ključnom trenutku i golman Rođenih ponovo spašava svoj tim.