Požar koji je tokom noći s petka na subotu izbio na deponiji Uborak kod Mostara vatrogasci su lokalizirali.
Mostarski vatrogasci su u dva navrata intervenirali na području deponije pokušavajući požar staviti pod kontrolu.

“Sinoć smo u dva navrata intervenirali na Uborku, a jutros očekujemo pomoć dodatne mehanizacije, odnosno bagera, kako bismo mogli pristupiti sanaciji požarišta”, potvrđeno je za Mostarski.ba u Profesionalnoj vatrogasnoj jedinici Mostar.
Prema izvještaju Operativnog centra Civilne zaštite Hercegovačko-neretvanskog kantona, prva intervencija trajala je od 23:25 do 00:50 sati, dok je druga zabilježena od 01:55 do 02:50 sati.
(Mostarski.ba)

