Rukometaši Veleža ispisali su jednu od najljepših sportskih priča Mostara ove sezone. Klub je prvi put u svojoj historiji izborio plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, najviši rang domaćeg rukometa, čime su “Rođeni” ostvarili rezultat koji se u klubu čekao decenijama.
Mostarski rukometaši do velikog su uspjeha stigli sjajnim igrama u Prvoj ligi FBiH, grupa Jug, gdje su tokom sezone pokazali kvalitetu, stabilnost i pobjednički karakter. Plasman u elitni rang potvrđen je uvjerljivom gostujućom pobjedom protiv Neuma, nakon koje je postalo jasno da Velež više niko ne može stići na vrhu tabele.
Ovim uspjehom RK Velež ulazi u novo poglavlje svoje historije. Mostar će tako od iduće sezone imati još jednog predstavnika u najvišem rangu bh. sporta, a klub koji je godinama gradio ekipu i rukometnu priču sada je nagrađen plasmanom među najbolje.
Posebnu vrijednost ovom rezultatu daje činjenica da je riječ o historijskom iskoraku za klub. Velež se do sada nije takmičio u Premijer ligi BiH, pa ovaj plasman ima dodatnu težinu i za igrače, i za stručni štab, i za navijače koji su pratili put kluba prema vrhu.
Sezonu za pamćenje “Rođeni” su dodatno zaokružili pred svojim navijačima u Mostaru, gdje su proslavili veliki uspjeh i ulazak u društvo najboljih rukometnih klubova Bosne i Hercegovine.
(Mostarski.ba)

