Evakuacija, ekološka katastrofa, gdje s otpadom!?

RGM produkcija: Šta je gradonačelnik Kordić rekao o požaru na deponiji Uborak…

1 Min Read

Štab Civilne zaštite (CZ) Grada Mostara naredio je evakuacija stanovništva u blizini deponije u Mostaru, rekao je gradonačelnik Mostara Mario Kordić nakon jutros održane sjednice Kriznog štaba.

On je istakao kako je postoje saznanja da je neko namjerno zapalio gume na deponiji, te da se, obzirom da je na snazi vanredno stanje, čin paljevine može okarakterizati i kao teroristički čin.

U svom obraćanju označio je građansku incijativu “Jer nas se tiče” i člana Skupštine HNK-a Omera Hujdura da su blokirali dosadašnje pokušaje sanacije Uborka.

Više o pressu gradonačelnika poslušajte u isječku iz današnje emsije “Grad na dlanu” Radija gradska mreža, gdje je kolega novinar Mirsad Behram prenio ono o čemu je govorio gradonačelnik.

Razgovor vodila Senada Malanović.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

Podijeli članak