Stabilizacija

Koncentracija zagađujućih materija ispod graničnih vrijednosti

1 Min Read

Koncentracija zagađujućih materija ispod graničnih vrijednosti, saopćio je jutros Grad Mostar, osvrćući se na posljedice požara na gradskoj deponiji Uborak.

Situacija u vezi s požarom na gradskoj deponiji, koji je izbio u ponedjeljak i zbog kojeg je proglašeno vanredno stanje na području Grada Mostara, stabilizirala se.

Iz Operativnog centra Civilne zaštite Hercegovačko-neretvanskog kantona jutros su saopćili da je tokom noći s petka na subotu na lokaciji požarišta lokaliziran manji požar, te da se požarište već danima zatrpava i sanira.

Istovremeno je počeo pretovar gradskog otpada na lokaciji u sjevernom dijelu grada, a normalno funkcioniranje ove komunalne usluge, kako je u petak izjavio gradonačelnik Mario Kordić, trebalo bi biti uspostavljeno naredne sedmice.

Prema podacima Federalnog hidrometeorološkog zavoda (FHMZ), indeks kvaliteta zraka jutros u 8 sati u Mostaru označen je kao umjeren.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

OZNAKE:
Podijeli članak