U gašenju požara na deponiji Uborak koji se jutros ponovo aktivirao, uz mostarske vatrogasce i mještane učestvuje i Air traktor.
Podsjećamo, nakon što je jučer poslijepodne požar lokaliziran, na požarištu se radilo na zasipanju deponije šljunkom. Jutros oko 7.00 sati požar se ponovo aktivirao.
Kako je za portal Mostarski.ba potvrdio zamjenik komandanta mostarskih vatrogasaca Hasan Đipa, Air traktor je do 11.00 sati djelovao 3 puta, i nastavit će podršku iz zraka koliko bude potrebno.
(Mostarski.ba)

