Categories: Izdvojeno, Sport|Published On: 29/10/2022|

Anđušić i Pantelić samo minut nakon ulaska u igru kreirali važnu pobjedu Veleža

Utakmicu u okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrali su Velež i Leotar, a domaća ekipa uspjela je ostvariti pobjedu na ovom susretu. Konačan rezultat bio je 1:0 u korist Veleža.

Teren je bio jako loš, te ekipe nisu mogle pokazati nikakvi lijepu igru, a prvih deset minuta prošlo je u igri na sredini terena.

Prvo poluvrijeme bilo je totalna antipropaganda nogometa. Nismo vidjeli golove, a ni neke posebne prilike u ovom dijelu utakmice.

Taj prvi dio bio je možda i najlošije poluvrijeme u ovoj sezoni kada je riječ o svim utakmica, jer ekipe jednostavno nisu pružile ništa na terenu.

Na poluvremenu je u igru kod Veleža ušao Ovčina umjesto Goste, dok je kod Leotara umjestp Puletića u igri bio Perišić.

U 50. minuti utakmice igrači domaćih su tražili penal nakon duela Haskića i Đajića, ali sudija je pokazao da se igra nastavi.

Drugo poluvrijeme bilo je dosta sadržajnije, a u 64. minut vidjeli smo jedini pogodak na današnjoj utakmici.

Anđušić je sjajno asistirao, a sve je to ispratio Pantelić koji je pogodio za vodstvo. Zanimljivo da su obojica u igru ušli samo minut ranije.

Tri minute kasnije još jedna velika šansa za Velež. Sam je pred golmana gostiju izašao Anđušić, ali nije ga uspio savladati.

U 85. minuti viđen je crveni karton za golmana Leotara. Naime on je u izglednoj prilici srušio Pantelića, te mu je sudac pokazao put u svlačionicu, a na gol je stao Đajić.

Odmah je Đajić morao intervenisati i to je uradio dosta uspješno nakon šuta Ikića. Do kraja Leotar nije uspio ništa uraditi, a Velež je utakmicu pametno priveo kraju i ostvario pobjedu.