Poziv na odgovornost

JP Vodovod Mostar: Apel građanima za odgovorno korištenje vode

1 Min Read

Javno preduzeće Vodovod Mostar uputilo je apel građanima da odgovorno koriste vodu zbog povećane potrošnje izazvane dugotrajnim sušnim periodom i visokim temperaturama.

Kako navode iz ovog preduzeća, sistem vodosnabdijevanja na južnom području Grada Mostara nalazi se pod velikim opterećenjem, zbog čega su pojedina naselja već suočena s problemima u isporuci vode.

U nastavku prenosimo saopštenje JP Vodovod Mostar u cijelosti:

„Apel građanima Grada Mostara za odgovorno korištenje vode

Poštovani građani,

Zbog dugotrajnog sušnog perioda, visokih temperatura i nesavjesnog korištenja vode, sistem vodosnabdijevanja na južnom području Grada Mostara nalazi se pod velikim opterećenjem.

Naselja Kočine i Dračevice ostat će bez urednog vodosnabdijevanja, dok će se problemi odraziti i na područje Blagaja. Ukoliko se potrošnja hitno ne smanji, problem će potrajati.

Posebno upozoravamo da je posljednjih dana zabilježena prekomjerna potrošnja vode za zalijevanje travnjaka, vrtova i drugih vanjskih površina, što direktno ugrožava snabdijevanje stanovništva vodom za piće.

JP Vodovod Mostar apeluje na sve građane da vodu koriste isključivo za osnovne životne potrebe i da hitno i odmah obustave svaku nepotrebnu potrošnju. Samo odgovornim odnosom svih korisnika možemo izbjeći redukcije i osigurati uredno vodosnabdijevanje.”, saopćeno je iz JP Vodovod Mostar.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

Podijeli članak