Javno preduzeće Vodovod Mostar uputilo je apel građanima da odgovorno koriste vodu zbog povećane potrošnje izazvane dugotrajnim sušnim periodom i visokim temperaturama.
Kako navode iz ovog preduzeća, sistem vodosnabdijevanja na južnom području Grada Mostara nalazi se pod velikim opterećenjem, zbog čega su pojedina naselja već suočena s problemima u isporuci vode.
U nastavku prenosimo saopštenje JP Vodovod Mostar u cijelosti:
„Apel građanima Grada Mostara za odgovorno korištenje vode
Poštovani građani,
Zbog dugotrajnog sušnog perioda, visokih temperatura i nesavjesnog korištenja vode, sistem vodosnabdijevanja na južnom području Grada Mostara nalazi se pod velikim opterećenjem.
Naselja Kočine i Dračevice ostat će bez urednog vodosnabdijevanja, dok će se problemi odraziti i na područje Blagaja. Ukoliko se potrošnja hitno ne smanji, problem će potrajati.
Posebno upozoravamo da je posljednjih dana zabilježena prekomjerna potrošnja vode za zalijevanje travnjaka, vrtova i drugih vanjskih površina, što direktno ugrožava snabdijevanje stanovništva vodom za piće.
JP Vodovod Mostar apeluje na sve građane da vodu koriste isključivo za osnovne životne potrebe i da hitno i odmah obustave svaku nepotrebnu potrošnju. Samo odgovornim odnosom svih korisnika možemo izbjeći redukcije i osigurati uredno vodosnabdijevanje.”, saopćeno je iz JP Vodovod Mostar.
(Mostarski.ba)

