Inicijativa građanki i građana Mostara organizirala je u subotu u Mostaru radionicu pod nazivom “Feministički susreti – razmjena iskustava i naučenih lekcija” na kojoj je razgovarano o aktivizmu i doprinosu žena kroz historiju Mostara i Hercegovine, pokretanju prvog online muzeja žena Mostara te razvoju feminističke turističke ture grada.
Kako je saopćeno iz Inicijativae građanki i građana Mostara, poseban akcenat stavljen je na ulogu žena u razvoju društva i države, njihov često nedovoljno prepoznat doprinos u oblastima poput obrazovanja, kulture, sporta, medicine i politike, kao i na važnost sprečavanja nasilja nad ženama i preventivnog djelovanja.
Bilo je riječi i o značaju preventivnih zdravstvenih pregleda za žene, kao i o načinima da se ove teme kvalitetnije predstave javnosti, približi rad IGM-a i doprinese većoj vidljivosti žena u društvu.
Tokom radionice predstavljena su iskustva iz dosadašnjeg rada, kao i zaključci i rezultati panel diskusija koje je Inicijativa građanki/na Mostara organizirala širom Hercegovine.
Radionici su prisustvovale i članice udruženja “TIM Volim život” iz Cazina.
Njima su kroz radionicu prenesena iskustva i primjeri dobre prakse nastali tokom rada Inicijative u lokalnim zajednicama širom Hercegovine.
(Mostarski.ba)

