Koncentracija zagađujućih materija ispod graničnih vrijednosti, saopćio je jutros Grad Mostar, osvrćući se na posljedice požara na gradskoj deponiji Uborak.
Situacija u vezi s požarom na gradskoj deponiji, koji je izbio u ponedjeljak i zbog kojeg je proglašeno vanredno stanje na području Grada Mostara, stabilizirala se.
Iz Operativnog centra Civilne zaštite Hercegovačko-neretvanskog kantona jutros su saopćili da je tokom noći s petka na subotu na lokaciji požarišta lokaliziran manji požar, te da se požarište već danima zatrpava i sanira.
Istovremeno je počeo pretovar gradskog otpada na lokaciji u sjevernom dijelu grada, a normalno funkcioniranje ove komunalne usluge, kako je u petak izjavio gradonačelnik Mario Kordić, trebalo bi biti uspostavljeno naredne sedmice.
Prema podacima Federalnog hidrometeorološkog zavoda (FHMZ), indeks kvaliteta zraka jutros u 8 sati u Mostaru označen je kao umjeren.
(Mostarski.ba)

