Mostarski SDP traži hitnu sjednicu Gradskog vijeća

003
2 Min Read

Gradski odbor SDP-a BiH Mostar zatražio je u utorak, na inicijativu koju je uime ovog kluba vijećnika podnio Sanel Žuljević, sazivanje vanredne sjednice mostarskog Gradskog vijeća zbog, kako kažu, “alarmantnog stanja u Mostaru kada je u pitanju komunalna usluga odvoza otpada i njegovog zbrinjavanja na deponiji.”

“Tražimo da se na sjednicu pozovu direktori JP ‘Komunalno’ i JP ‘Deponija’. koji treba da podnesu izvještaj o trenutnom stanju u ova dva preduzeća i o uzrocima koji su doveli do toga da ulice Mostara budu sedmicama zatrpane smećem, a što je za posljedicu imalo i katastrofalni požar na deponiji Uborak-Buđevci”, poručuju iz SDP-a.

Iz SDP-a BiH također traže da se pozove protivpožarni inspektor MUP-a HNK-a koji će predočiti izvještaj o uviđajima prethodnih požara na deponiji, kao i preliminarni nalaz izvršenog uviđaja na deponiju Uborak-Buđevci koji će biti obavljen narednih dana kada se za to steknu uslovi, kao i predstavnik Zavoda za javno zdravstvo HNK-a koji će predstaviti njihova saznanja o malignim oboljenjima u gradu za koje se pretpostavlja da su posljedica neadekvatnog upravljanja deponijem, te o posljedicama koje će ovaj požar imati na građane grada Mostara, ali i na floru, faunu, a pogotovo na zasade voća i povrća.

Od gradonačelnika i nadležnog odjela očekuju da pripreme kratkoročni plan za promptno rješavanje problema zbrinjavanja otpada nakon požara, te dugoročni plan konačnog rješavanja komunalnih problema u gradu.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

Podijeli članak