Požar se reaktivirao

Ponovo gori na Uborku

1 Min Read

Požar na deponiji Uborak ponovo se aktivirao na jednoj od lokacija na požarištu, potvrđeno je za Mostarski.ba u profesionalnoj vatrogasnoj jedinici (PVJ) Mostar.

Gust crni dim se kreće prema gradu.

Požar je aktivan od 7 sati, a trenutno se radi na pokušaju gašenja zatrpavanjem otpada pijeskom. Nakon što je jučer poslijepodne bio lokaliziran, na požarištu se radilo na zasipanju deponije šljunkom, saopćeno je jutros iz Operativnog centra Civilne zaštite i vatrogastva HNK.

Situaciju dodatno otežava vremenska prognoza, jer meteorolozi za naredne dane najavljuju sjeverni vjetar, koji puše u pravcu grada.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

OZNAKE:
Podijeli članak