Štab Civilne zaštite (CZ) Grada Mostara naredio je evakuacija stanovništva u blizini deponije u Mostaru, rekao je gradonačelnik Mostara Mario Kordić nakon jutros održane sjednice Kriznog štaba.
On je istakao kako je postoje saznanja da je neko namjerno zapalio gume na deponiji, te da se, obzirom da je na snazi vanredno stanje, čin paljevine može okarakterizati i kao teroristički čin.
U svom obraćanju označio je građansku incijativu “Jer nas se tiče” i člana Skupštine HNK-a Omera Hujdura da su blokirali dosadašnje pokušaje sanacije Uborka.
Više o pressu gradonačelnika poslušajte u isječku iz današnje emsije “Grad na dlanu” Radija gradska mreža, gdje je kolega novinar Mirsad Behram prenio ono o čemu je govorio gradonačelnik.
Razgovor vodila Senada Malanović.
(Mostarski.ba)

