Mohammad Bagher Ghalibaf, šef iranskog pregovaračkog tima

Sporazum Irana i SAD-a ‘američka je objava poraza’

Autoritet hrabre iranske nacije

001
1 Min Read

Sporazum između Irana i Sjedinjenih Država o okončanju rata na Bliskom istoku je “američka objava poraza”, izjavio je u srijedu Mohammad Bagher Ghalibaf, šef iranskog pregovaračkog tima.

– Islamabadski sporazum nije bio rezultat pritiska i prisile, nego rezultat otpora i autoriteta hrabre iranske nacije – izjavio je Ghalibaf, misleći na tekst finaliziran uz pakistansko posredovanje.

– Zato je Islamabadski memorandum o razumijevanju postao objava američkog poraza – kazao je, dodajući da sigurnost na Bliskom istoku moraju osigurati zemlje regije.

U srijedu se obratio na konferenciji u glavnom gradu Azerbajdžana, Bakuu, koja je emitirana na iranskoj televiziji.

– Budućnost regije ne vidimo u sukobu, nego u interakciji, i ne u eliminaciji, nego u suživotu – rekao je Ghalibaf.

Glavni iranski pregovarač također je ponovio da je mir u Libanu temeljni stup postizanja konačnog sporazuma s Washingtonom.

– Za nas je prekid vatre u Libanonu bio i jeste jednako važan kao i prekid vatre u Iranu, a kraj rata u Libanu bio je jednako bitan kao i kraj rata u Iranu – izjavio je Ghalibaf, prenosi AFP.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

OZNAKE:
Podijeli članak