Vlada Hercegovačko-neretvanskog kantona održala je danas vanrednu sjednicu posvećenu posljedicama požara na deponiji Uborak.
Nakon što je razmotrila Izvještaj Štaba Civilne zaštite HNK-a o stanju na požarištu i nastaloj šteti, Vlada je, s ciljem preduzimanja hitnih mjera i saniranja posljedica usvojila Odluku o pružanju finansijske pomoći Gradu Mostaru.
U tu svrhu iz Budžeta HNK-a s pozicije Tekuća pričuva Gradu Mostaru bit će doznačen iznos od 300.000,00 KM.
Istaknuta je puna spremnost za nastavak saradnje sa svim mjerodavnim institucijama kako bi se osigurala pravovremena provedba svih potrebnih aktivnosti u cilju zaštite građana, očuvanja okoline i što skorije normaliziranje stanja.
(Mostarski.ba)

