nakon duže pauze

U četvrtak sjednica Gradskog vijeća Mostara

2 Min Read

Sedamnaesta redovna sjednica Gradskog vijeća Grada Mostara bit će održana u četvrtak, 14. maja 2026. godine, s početkom u 9 sati u Gradskoj vijećnici Mostara.

Nakon što je zadnja sjednica Gradskog vijeća održana 26. marta uslijedla je druža pauza zbog političkih tenzija.

Pred vijećnicima će se naći obiman dnevni red s ukupno 49 tačaka.

Veći dio dnevnog reda se odnosi na izvještaje kulturnih ustanova za 2025. godinu: Centra za kulturu Mostar, Dom hercega Stjepana Kosače, Hrvatsko narodno kazalište Mostar, Muzej Hercegovine, Muzički centr „Pavarotti“, Narodna biblioteka Mostar, Narodno pozorišt Mostar, Simfonijski orkestr Mostar, Dom kulture Blagaj i Fondacija Muzej Žitomislići.

Na dnevnom redu su i izvještaji socijalnih ustanova: Centar za socijalni rad Grada Mostara, Centar za stara i iznemogla lica, Dječji dom Mostar, Centar za odgoj, obrazovanje i podršku „Los Rosales“ te Pučka kuhinja Mostar.

Vijećnici će razmatrati i izvještaje zdravstvenih ustanova: Dom zdravlja Mostar, Dom zdravlja Stari grad Mostar, Gradska ljekarna Mostar i Centar za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti Mostar.

Također, dio dnevnog reda su tačke vezane za prijevoz učenika, finansiranje prijevoza izleta te sigurnost saobraćaja.

Na dnevnom redu su i izmene statuta institucija (Gradska ljekarna Mostar, Druga gimnazija Mostar, Srednja medicinska škola Mostar).

Na sjednici će se naći i odluka o utvrđivanju javnog interesa za završetak ceste u naselju Kočine, kao i više imovinsko-pravnih predmeta.

Sjednicu je sazvao predsjednik Gradskog vijeća Grada Mostara Đani Rahimić.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

Podijeli članak