Za domove zdravlja u Mostaru i Prozor-Rami

Vlada HNK-a kupila tri nova vozila hitne pomoći

Ukupne vrijednosti 549.666,00 KM

003
2 Min Read
Foto: Vlada HNK

Premijerka Hercegovačko-neretvanskog kantona (HNK) Marija Buhač i direktorica firme Blaco d.o.o. Grude Ana Grubišić u svojstvu zastupnice konzorcija firmi M.R.M. d.o.o. Ljubuški i Blaco d.o.o. Grude, danas su u zgradi Vlade potpisale ugovore o isporuci tri nova vozila hitne pomoći.

Vlada nabavlja predmetna vozila, ukupne vrijednosti 549.666,00 KM, u okviru kontinuiranog procesa opremanja i modernizacije domova zdravlja u Kantonu, a jedno od vozila uključenih u ovaj set namijenjeno je Domu zdravlja Mostar, dok preostala dva idu u općinu Prozor-Rama, saopćeno je iz Vlade HNK.

“Ovo je samo nastavak naše stalne brige za potrebe kantonalnog zdravstvenog sistema, a vozilo hitne pomoći je ključni odnosno temeljni preduslov za uspješan odgovor na potrebe pružanja hitne medicinske pomoći na terenu. Od samog preuzimanja dužnosti, zdravstvo smo postavili u sami vrh prioriteta, a konkretnim potezima stalno svjedočimo kako podržavamo projekte iz svih nivoa zdravstvenog sistema, od primarne zdravstvene zaštite odnosno dvanaest domova zdravlja u Kantonu, do podrške proširenju i opremanju kao i drugim strateškim projektima tri bolnice u HNK-u – rekla je premijerka Buhač, najavivši skoru isporuku novih savremenih vozila za brzu medicinsku intervenciju do njihovih krajnjih odredišta. 

Vlada je, u ovom mandatu, već uručila nova vozila hitne pomoći domovima zdravlja u Čapljini, Čitluku, Jablanici, Konjicu, Mostaru (DZ Stari grad), Neumu, Ravnom i Stocu, ukupne vrijednosti 1.382.000,00 KM, što sa ova tri iznosi gotovo 2 miliona KM, navodi se u saopćenju.

(Mostarski.ba)

Napomena

Ukoliko se ovaj tekst prenosi, preuzima ili objavljuje na drugim portalima ili medijima, obavezno je jasno navođenje izvora uz aktivan i vidljiv link prema portalu www.mostarski.ba. Svako preuzimanje sadržaja bez navođenja izvora i linkovanja smatra se kršenjem autorskih prava.

Podijeli članak